Gebze’den bir Bakan  geçti!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı olanak açıklanan İbrahim Yumaklı, Gebze’ye ve Gebze sanayisine yabancı olmayan bir isim.


Geçtiğimiz dönem Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin bakanlığında Bakan  yardımcısı olarak görev yapan Yumaklı, daha önce Dilovası’nda üretim yapan Marshall Boya ve İzmit Gübretaş’ta önemli görevlerde bulundu. 1993 yılında Marshall Boya A.Ş.’de ithalat işlemleri uzmanı olarak iş hayatına başlayan Yumaklı, Marshall Boya A.Ş. ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yaptı. 2011 yılına kadar bu firmada görev yapan Yumaklı, şirketin İsveçli Akzo Nobel’e satılması sürecinde ve Türkiye yapılanmasında da önemli çalışmalar yaptı..

İBRAHİM YUMAKLI KİMDİR?

1969 Yılında Kastamonu’da doğan İbrahim Yumaklı, Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nin ardından, 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1993 yılında Marshall Boya A.Ş.’de ithalat işlemleri uzmanı olarak başlayan Yumaklı, 2011 yılına kadar Akzo Nobel Türkiye bünyesinde bulunan Marshall Boya A.Ş. ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yaptı. 2011 yılında Aljazeera Türkiye’de çalışmaya başladı. 2012-2015 yılları arasında Aljazeera Türkiye’nin sahip olduğu TV kanalını yönetti. Ocak- Ekim 2016 tarihleri arasında Anadolu Ajansı Uluslararası Operasyonlar Direktörü olarak görev yaptı. Ekim 2016’dan itibaren Genel Müdür ve İcracı Yönetim Kurulu Üyesi olarak GÜBRETAŞ’ta görev yapmış olup, 7 Nisan 2022 Perşembe Günü yayınlanan Resmi Gazete ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.Beyza Türkmen
Sıradaki Habere Kaydır