“Hizmet yolculuğuna birlikte çıkıyoruz”

Seçim beyannamesini kamuoyu ile paylaşan Büyükgöz, “Gebze her şeyin en iyisine layık. 5 yıl boyunca gerçekleştireceğimiz hizmet yolculuğuna sizlerle birlikte çıkıyoruz inşallah” dedi.

04 Mart 2019 Pazartesi 15:06

Cumhur İttifakı AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz seçim beyannamesini açıkladı ve meclis üyesi adaylarını açıkladı. Osman Hamdibey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti İl SKM Başkanı Halit Çokan, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, MHP İlçe Başkanı Serkan Kural, ilçe belediye başkanları, belediye başkan adayları, meclis üyesi adayları ve vatandaşlar katıldı.

KOCAELİ ÇOK ŞANSLI

Programda ilk sözü alan AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, AK Parti’nin seçim manifestosunun iki ay önce yayınlandığını belirterek “Bu konuda en şanslı illerden biri Kocaeli’dir. Bu konuda bilgi ve deneyimiyle Büyükşehir Belediye Başkan adayımız en uygun adaylardan biridir. Gebze de bu konuda çok şanslı. Bize düşen seçimlerde en yüksek oyu almaktır” dedi.

PROJELERDE BİZZAT İMZAM VAR

Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise kürsüye sloganlarla geldi. “Bugün Zinnur Bey’in günü. Sizlerden sadece şunu bilmenizi istiyorum, beyannamesinde olan her şeyin altında bizzat benim de imzam vardır, bunları birlikte yapacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ BUDUR

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise “Herkesin gözünde bir heyecan, liderlerimizin bir araya getirdiği bir Cumhur İttifakı, Türkiye’nin geleceği budur. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi tankların önüne çıkanların kurduğu bir ittifaktır. Cumhur İttifakı’nda, zillet ittifakında olmayan bir ruh vardır. Bizim liderlerimizi 5 bin yıl daha bu topraklarda var olmak adına bir ittifak kurmuştur. Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan, küresel güçlerin gücünü kırmak için ittifak kurmuş ve başına Recep Tayyip Erdoğan geçmiştir. Benim ülkemde Amerika’nın değil, Rusya’nın değil, insanımızın istediği olacak. Recep Tayyip Erdoğan İlayi Kelimetullah davasının altına imza atmıştır. Ülkücüler analarının ak sütü gibi bu ittifaka oy verecekler” dedi.

KIZIL ELMAMIZ GÜÇLÜ TÜRKİYE

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy önümüzde bir seçim olduğunu belirterek, “31 Mart’ta zafer bayrağımızı dalgalandıracağız. Zillet ittifakının seçim kazanmak gibi bir dertleri yok. Onların derdi Cumhur İttifakı’nı geriletmek. Biz onların hesaplarını boşa çıkartarak Gebze’de aldığımız oyun üstüne çıkarak, Tahir Başkanımızı Büyükşehir Belediye Başkanı yaparak onlara cevabımızı vereceğiz. Bizim davamız birlik beraberlik davasıdır, kızıl elmamız büyük ve güçlü Türkiye’dir” diye konuştu.

BÜYÜKGÖZ’DEN RABİA VE BOZKURT

Daha sonra Cumhur İttifakı Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz seçim beyannamesini sunmak üzere kürsüye geldi. Sahnede Rabia ve Bozkurt işaretlerini bir arada kullanan Büyükgöz’e AK Partili gençler sloganlarla karşılık verdi.

YOLCULUĞU BERABER YAPACAĞIZ

33 yıl boyunca kamuda ve özel sektörde çalışmalar yürüttüğünü belirterek konuşmasına başlayan Büyükgöz, “Gebze’yi karış karış biliyor ve sorunlarının ne olduğunu, neden kaynaklandığını, halkımızın ne beklediğini biliyorum. 5 yıl boyunca gerçekleştireceğimiz hizmet yolculuğunu hep beraber yaşayacağız. Bizim çözüm anlayışımız ‘Bizim insanımız her şeyin en iyisine layıktır’ anlayışı olacak. Beyannamemizin tüm başlıkları, yaklaşımımızın ana başlıklarıdır. Ani durumlar karşısında bilimin tekniğin gerektirdiği değişiklikleri yapmamız gerektiğini biliyoruz. Hakkın ve halkın razı olduğu belediyecilik anlayışını ‘Gönül Belediyeciliği’ olarak görüyoruz. Bize yardımcı olmanız, görüşleriniz ve eleştirilerinizle katkıda bulunmanızı istiyoruz” dedi.

BÜYÜK GEBZE PROJELERİ

Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz projelerini anlatarak, “Biz bir yola çıkıyoruz. Proje yaparken, ihtiyaçlar neyse buna göre yapacağız. Yapacağımız işleri ihtiyaçlara göre sıralayacağız, bu projelerin dışında ki talepler ve beklentiler de olursa bunları da sizlerin hizmetine sunacağız. Katılımcı yönetim modeliyle ortak aklı esas kılacağız. Bu kente dair bütün düşüncüleri ortak aklı yakalamak için çaba göstereceğiz. Bunu kurumsal kimlik hale dönüştürmek için aktif bir Kent Konseyi oluşturup, Her mahalle için sorunları çözmek için Halk Meclisleri kuracağız.  Erişilebilir bir Başkan modeli oluşturacağız. Bu çerçevede halk buluşmaları yapacağız. Çalışmalarımızda daha çok Sosyal Belediyecilik hakim olacak, önceliğimiz insan olacak.

HÜNKAR ÇAYIRI’NA YAKIŞAN PROJE

Gebze’de Hayır Çarşısı’nı daha sistemli hale getireceğiz, Aşevi düşüncesini devam ettirmek istiyoruz. Evde Bakım hizmetlerini Bakanlıklarımızla sistemli hale getirip, engelsiz Gebze için Engelsiz Parklar yapacağız. Spor tesisleri ve yeni yaşam alanlarında engelliler için bütün sorunları ortadan kaldıracağız. Aile Danışmanlığı merkeziyle psikolojik destek sunacağız. Çocuk ve Gençlik Meclisleri oluşturacağız. Hedefimiz gençlerimizi ve çocuklarımızı yetiştirip, geleneklerimizi gelecek kuşaklara aktarmak. Gebze’ye kimlik kazandıracağız. Bu kapsamda Fatih Otağı Hünkar Çayırı’nda Panorama müzesi yapacağız ve Uluslararası Turizme açacağız. Gebze Kışlası Millet Bahçesi, eğitim ve spor kompleksi, Kamu binalarıyla donatılacak. Gebze’nin denizlerini kullanabilmesini sağlayıp, su havzalarını koruyacağız. Akıllı bir kent oluşturacağız.

AKILLI BELEDİYECİLİK

Yenilikçiliği geliştirmek için birimler kuracağız. Mobil uygulamalar yaygınlaştırılıp, yerli ve milli çözümler bulunacak. Kodlama sınıfları oluşturup, bilgisayar ve telefonu üreten gençler yetiştireceğiz. Gençleri yazılım yapar hale getirme hedefimiz var. Gebze kariyer merkezi oluşturup, istihdama katkı sunacağız. Enerji Verimliliği Merkezi kuracağız. Sanayi de dönüşümü gerçekleştireceğiz. Akıllı Ulaşım sistemi kurup, yatay ve estetik mimariyi uygulayacağız. Ulaşım Master ve acil eylem planı hayata geçecek. Gebze Metrosuyla trafik sorununa büyük neşter vuracağız. Gebze Lojistik köy, KOBİS, Kırsal kalkınma hayata geçecek. Sosyal Donatı alanı kapsamında ikinci bir Kent Meydanı yapılacak. Olimpik standartlarda Gebze Spor Kompleksi yapılacak ve sporun yanında olacağız. Gebze Tem Yanyol ve kavşakları yeniden düzenlenip, Yavuz Selim ve Hürriyet de tapu sorununu çözeceğiz, birilerinin şişirdiği balonları patlatacağız. Bunun dışında kısa ve orta vadede gerçekleştireceğimiz projeler var.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.