Sayfa Seç

İYİ Parti’den Cumhuriyet Yürüyüşü

İYİ Parti’den Cumhuriyet Yürüyüşü
reklâm

Yazar hakkında

İYİ Parti TBBM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü, Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm, Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz, Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyükse,l Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Çayırova İlçe Başkanı Mehmet Şeref Uzunal ,Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz, Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, Başiskele İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar, Gençlik Kolları İl Başkanı Gökçe Nesli Kondu İl Yönetim Kurulu Üyeleri İlçe Teşkilatları gençler ve vatandaşların yoğun katılımı ile Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

Merkez Bankası önünde başlayan yürüyüşe katılanlar ellerindeki Türk bayrakları ve meşalelerle Kent Meydanına kadar yürüdü. Alandaki kalabalık Gazi Mustafa Kemal Ataturk ile silah arkadaşları basta olmak üzere aziz sehitler ve gaziler anısında saygı durusunda bulundu ve ardından Istiklal Marsını okudu. Programın devamında İYİ Gençlik Kolları katılımcıların telefon fenerleri eşliğinde kent meydanında meşale gösterisi gerçekleştirerek atmosferi renklendirdi.

TARİHİMİZİN EN GURURLU VE ŞEREFLİ GÜNLERİNDEN BİRİ

Cumhuriyet Bayramının en büyük bayram olduğunu kaydeden Başkan Yıldız, “Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacaklarını söyledi. Sahneden gördüğüm tablo muhteşem. İYİ ki varsınız İYİ ki bu yolda hep birlikte yürüyoruz. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde esarete dayatmalara ve işgale boyun eğmeyen Türk Milletinin bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşının 29 Ekim 1923te Cumhuriyetin ilanıyla taçlandığı tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürkün bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi hatırlatmak ve yaşatmak için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar