Kılıç, ‘’Yeniden Refah Partisi bir alternatiftir’’

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Ağustos ayı  ilçe divan toplantısını gerçekleştirdi.

Kılıç, ‘’Yeniden Refah Partisi bir alternatiftir’’
10 Eylül 2019 Salı 12:03

TEŞKİLATLANMADA SONA GELİNİYOR

Coşkulu bir atmosferde yoğun bir katılım ile icra edilen toplantıya İl Başkan Yardımcısı Teşkilat başkanı Cevdet Çepil, İl Seçim İşleri  Başkanı Lütfullah Kadıoğlu,İl Arge Birim Başkanı Şafak Efe Hanım Kolları Başaknı İsmail Aslaner, İl Yerel yönetimler Birim Başaknı Yılmaz Karagülle İle birlikte İl Yöneticileri Mustafa Kabaca,Ömer Faruk Demir,Celal Dülger,İl Mufettişi Emin Gürcan 

Divan toplantısında sırası ile söz alan Gebze  ilçe Birim başkanları raporlarını divana sundular. Birim başkanları partinin mahallelerdeki teşkilatlanmasında sona gelinmek üzere olduğunu kaydetti.

BİZ BU DAVAYA ANCAK HİZMETKAR OLURUZ

Yeniden Refah Partisi Gebze  İlçe Başkanı Engin Kılıç ; Hepiniz teşkilatımızın daha ileriye gitmesi için elinizden geleni yaptınız ve yapmaya da devam ediyorsunuz, böyle bir teşkilata sahip olduğum için ne kadar şükür etsem az gelir.

Hiç unutmamak gerektir ki; bizler Mevlana gibi Yunus gibi olmalı ve Kapımız da yüreğimiz de herkese açık olmalıdır. Başarının altın kuralı budur. Yeniden Refah partisi artık bir alternatiftir, bunu gören mevcut siyasi aktörler, önemlerini almaya başladılar. Bu davanın içinde olmak bize şeref katar biz bu davaya ancak ve ancak hizmetkar oluruz. Dedi.

HER ALANDA ADALETİN TESİSİ GEREKLİ

Siyasi konuşmalarda söz alan İl Başkan Yardımcısı Cevdet Cepil; ‘’Meclis kürsüsünden banane Amerikadan diyen D8 kuran ve denk bütçeyi yapan işçiye,memura,emekliye en yüksek maşı veren bir zihniyetin temsilcileriyiz bu yüzden biz niçin çalışıyoruz? Derdimiz ne? Davamız ne bunları çok iyi bilmeliyiz.Yönetimde adalet için eğitim alanında,hukuk alanında,kamusal alanlarda mutlaka adaletin tesisi gereklidir. Bunun için şu beş maddenin tesisi için çok çalışmamız lazım Adalet,Refah,huzur ve barış, insan hakları (Kul hakkı)ve önce ahlak ve maneviyat için çalışmamız lazım. Tüm bunların fiilen hayata geçmesi için iktidar olmak lazım işte tüm bunların yapılabilmesi içinde siyaset yapmak mecburiyetindeyiz. Hurma ağaçlarının altını havalandırarak iktidar olamayız.Haftalık toplantılarımıza il, ilçe mahalle teşkilatları olarak düzenli olarak mutlaka icra etmeliyiz. Her dönemin mutlaka bir firavunu vardır yaşadığımız dönemin Firavunu Siyonizmi çok iyi tanımalıyız. Dünya siyonizmi inancı gereği kendini üstün ırk görüyor, bunun için paylaşımda ve yönetimde adaleti kendi dahilinde görüyor. İşte burada bizimle Milli Görüşle yolları çatışıyor. Merhum Erbakan Hocamız 45 yıl bu zihniyetle mücadele etti. Müslüman yöneticiler paylaşımda adalete karışmadığı müddetçe  istediği kadar Namaz kılar oruç tutar hacca gider, hayır hasenatta    bulunursa bulunsun siyonizmi ilgilendirmez ama ne zamanki adil bir düzen kurmak için bu sömürü düzenini ortadan kaldırmak için çalışırsan o zaman dur diyorlar. işte bunun için siyaset yapmalı ve güçlü bir şekilde iktidarda kalınması gerekir. Bunun içindir ki 500 milyar doları faize beş yüz milyar doları betona gömmüş bir hükümetin paylaşımda adil olması mümkün değildir. Enflasyonun %30’lara yaklaştığı bir dönemde işçiye, memura 3+3  zam ile paylaşımda adalet sağlanabilir mi. Asgari ücretin 2200 tl’lerde olduğu bir ülkede 600 tl otoban ücreti olur mu, Türkiye’nin stratejik öneme sahip Sakarya Tank Fabrikasını 50 Milyon dolara elden çıkarır mı. Böyle paylaşımda adalet olur mu.

ÇALIŞMADAN HİÇBİR KAZANIM ELDE EDEMEYİZ

Dünyanın ihtiyacı olan uranyum, petrol, doğalgaz ve birçok maden rezervi 57 İslam ülkelerinin sınırları içerisindedir. İşte bu yüzden İslam birliği kurmak şarttır. İşte bu birliğin kurulması Yeniden Refah Partisi Kadrolarının çalışmalarına bağlıdır. Çalışmadan hiçbir kazanım elde edemeyiz. Hiç kimse arkadan bir rüzgar beklemesin. Unutulmamalıdır ki Milli görüş kadrolarına esecek rüzgar günümüz şartlarında arkadan değil bilakis karşımızdan esecektir. Bu kutlu davada şimdiye kadar bu hep böyle olmuştur. Tüm zorluklara rağmen karada gemiler yapmaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki Allah cc denizi ayağımıza çok çalışırsak getirecektir’’.dedi.

 Toplantının sonunda Hızla teşkilatlanan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Halil Bilikçi’ye başarılarından dolayı İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Kocaman plaket verdi. En çok üye yapan Celal Dülger’ede İl Başkan yardımcısı Cevdet Çepil plaket taktım etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.