Koltukla sevdam olmadı!

Ak Parti Gebze Belediye Başkan adayı Zinnur Büyükkgöz, Gazete Gebze’nin kahvaltı programına katıldı.

01 Şubat 2019 Cuma 15:06

Gazetemiz imtiyaz sahibi Yunus Kahraman tarafından karşılanan Belediye Başkan adayı Zinnur Büyükgöz ile birlikte  Ak Parti Gebze İlçe başkanı İrfan Ayar, İlçe yönetim kurulu üyeleri Emrullah Bilgin ve Murat Yelek’te kahvaltıda yer aldılar. Başkan adayı Zinnur Büyükgöz, samimi bir ortamda geçen kahvaltı sonrası gazetemize seçim çalışmaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu;

GEBZE’YE HİZMET EDİLMESİ KANAATİM VARDI

Adaylık sürecini ve aday olmaya nasıl karar verdiği sorumuza cevap veren Büyükgöz, ‘’ 2004-2009 yılları arasında Gebze Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevi yaptım. Bu kente yabancı biri değilim. İşin proje mutfağında, hizmet mutfağında görev aldım. Siyaseten Gebze’deydik, onun öncesinde il, ilçe yönetim kurullarında Gebze’yi temsilen görev yaptık. Siyaset yaptığımız bir ortamda, fiilen siyasette bazen doğal akış oluyor. Tekrar neden siyasete döndün diye sorarsanız, bu bir takdirdir. İçimizde illa makam arzusu olmamakla birlikte, Gebze’ye hizmet edilmesi gerektiği kanaati vardı. Siyasette hiçbir zaman büyük konuşmadım. ‘Siyasete nokta koydum’ , ‘Ben bir daha siyasete dönmem’ gibi bir cümleyi hiçbir zaman kullanmadım. Bizim teşkilat ahlakıyla yetişmiş bir yapımız var. Biz görev verildiği takdirde görevden kaçamayız. Gebze’ye olan hizmet duygumuz ve hassasiyetlerimiz bize bu kararı vermeye yönlendirdi’’ dedi.

AKMAYAN SULAR, ÇAMUR YOLLAR GERİDE KALDI

Gebze’nin ihtiyaçlarını, önceliklerini ve sorunlarını iyi bildiğini, 1 Nisan’da seçilerek göreve geldiği takdirde, Gebze’de neler yapacağını açıklayan Büyükgöz, ‘’ Gebze’nin 2004 öncesinde konuşulan gerçekleri başkaydı. Su, kanalizasyon, asfalt, kapalı sokak sorunları vardı. Biz kendi dönemimizde bu ihtiyaçları yapmakla mücadele ettik. İnsan karnı açken, ona park yaptık, gel şurada oyna diyemezsiniz. Bizim hizmet anlayışımızda öncelik, acil olan ihtiyaçlardı. Oradan da başladık.  Son 15 yılda AK Parti belediyeciliği döneminde, alt yapıyla alakalı sorunlar yok denecek kadar azalmış durumda. Akmayan sular, çamur yollar artık konuşulmuyor. Biz seçildiğimiz takdirde, yeni dönemde inşallah bir taraftan sosyal ve kültürel alt yapıyı güçlendireceğiz, mahalle mahalle bunları yaygınlaştıracağız. Ana hedeflerden birisi bu olacak. Yürüyüş alışkanlığı olmayan bir topluma, yürüyüş alışkanlığı kazandıracağız. 30 yaş üzerindeki özellikle bayanlarımızın sosyal kültürel alışkanlıkları yok. Anne neredeyse çocuk oradadır, o yüzden önce annelerin bu aktivitelere aşina ve alışkan olması lazım’’ diye konuştu.

HEDEFİMİZ GEBZE’DE GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

Gebze’nin öncelikli sorunlarının trafik, ulaşım ve otopark sorunu olduğuna dikkat çeken Ak Parti Gebze Belediye Başkan adayı Büyükgöz, “ Teknik anlamdaki hizmetlerin zaten yapmakla mükellef olduğumuz hizmetler. Onlarda bir sorun yok.  Gebze’de bir numaralı ve acil düzeltilmesi gereken sorun trafik, ulaşım ve  otopark sorunudur. Bu sorunlarla insanların en değerli zamanını çalıyoruz. Öncelikle bu sorunlara teknik müdahaleler başlatılacak. Üst yapıda bugün mekânlar hazırlanıyor, ama o mekânlar arzu edildiği ölçüde kullanılmıyor. Randevulu çalışılması lazım, gençlik merkezlerinin ve kültür merkezlerinin bir dakika boş kalmaması lazım. Biz bu toplumu sosyal aktivitelerin içerisine kazandıracağız. Bunu yaparken de ana hedefimiz, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın Gönül Belediyeciliği hedefi. Burada kastedilen insana hizmettir. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ demektir. Bu anlamda gayret, samimiyet, tevazu çatısı altında birde ahlak ve maneviyat şemsiyesi altında olacağız’’ şeklinde konuştu.

ÇILGIN PROJE, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KULLANILABİLİR PROJEDİR

Beklenti yükselince işlerinin daha zor olduğunu ifade eden Büyükgöz, ’’ Bu işi bilmiyorum, bu iş bana ağır gelir demek gibi bir şansımız yok. Biz zorluğa zaten talip olmuşuz. Böyle bir kamu görevine talip olmak işin en zor tarafı. Talip olduktan sonrada inşallah bunu en iyi şekilde başaracağız. Bizim çılgın projemiz olmaz. Bir proje sürdürülebilir, kullanılabilir, kullanılan bir projeyse doğru bir projedir. Çılgın proje’ deyip o proje kullanılır olmayacaksa, kamu iktisadi yönüyle maliyeti yüksek bir projeyse bunun çılgınlığı bir şey ifade etmez. Bizde çılgın proje kavramının yerine kullanılan, yerli yerinde, sürdürülebilir, en iyi ama en mütevazi proje olmalı. Örneğin proje Hünkâr Çayırı’nın bir tarih koridoru şeklinde Gebze’ye kazandırılması doğru ve mütevazi projedir. Sadece Gebze’ye değil İstanbul’a hatta ülkeye kazandırılması diğer anlamda ifade edersem o zaman çılgın proje diyebiliriz. Bugün Darıca’daki hayvanat bahçesi sadece Darıca’ya hitap etmiyor. Türk turizmine hitap ediyor. Hünkâr Çayırı’da bu anlamda turizme hizmet ediyor olacak. Metro projesi de bu anlamda çılgın proje olabilir ama benim nazarımda ihtiyaç olan proje’’ ifadelerini kullandı.

GEBZE’NİN KENT SIKIŞIKLIĞINI GİDERECEĞİZ

Şehrin imar yapısı, genişleme alanları ve büyüme öngörülerini de paylayan Başkan adayı Büyükgöz, Gebze’nin bundan sonra kuzeye büyüyeceğini ve hedeflerini bu doğrultuda yapacaklarını söyledi. Büyükgöz şöyle devam etti;  ‘’ 2004’te biz göreve geldiğimizde Gebze çarşısı Yeni Çarşı ve Eski Çarşı’dan ibaretti. Biz yönlendirmelerde, insanları şehrin merkezine yaymaya çalıştık. Buna rağmen Gebze Kent Merkezi hala bir sıkışmışlığın baskısı altında. Bunu aşmak içinde o dış baskıyı kendi çeperlerinde tutma girişimleri gerekiyor. Bu neyi getirecek, ulaşımın rahatlamasını getirecek. Yerel yönetime düşen, bize düşen de bu gelişimleri doğru yönlendirmek. Gebze’nin kent ve çevresinin (Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası dörtlüsü)  ileride planlanan kapasite nüfusu 1 milyon 700 binlerdir. Gebze’de aile ortalaması büyüklüğü 4.2’lerde. Bundan 15 yıl önce 4.7’lerdeydi. Bu biraz da  göçün azalması, doğum oranlarının azalması, giderek aile büyüklüğü ortalamasının düşmesi ile ilgili bir oran.’’ dedi.

BEYLİKBAĞI’NDA Kİ EKSİKLİĞİ BU KARDEŞİNİZ ÇÖZECEK

Beylikbağı’nda iki mahallede yaşanan tapu sorununun bir sorun olarak algılanmaması gerektiğini, bugüne kadar binlerce vatandaşın tapu sorunlarını çözmüş biri olarak, buradaki durumu da düzelteceğini söyledi. Büyükgöz, ‘’Biz 1996 yılında Yenidoğan bölgesinin tapu sorununun 2 yıl içerisinde çalışmalarını tamamladık ve o günün şartlarında 8 bin 500 tane tapuyu belediye başkanının masasına koyduk. Belediye başkanı da tapuları dağıtmaya başladı. Bizim insanımızda şu var, bugün tapuları vermeye başlıyorum derseniz hemen yarın %98’i gelip almayacak. Bu bir süreç. Bir dizi prosedür. Yavuz Selim ve Hürriyet mahallelerindeki bu eksikliği bu kardeşiniz iyi biliyor ve yine bu kardeşiniz giderecektir. Biz tapuları vermeye başlayınca belki 5 yıl sonra almaya gelende çıkacaktır. Vatandaş gelmeyince de tapularını şu tarihlerde kesin olarak vereceğiz diyemeyiz. Ama ne olacak çözüm başlayacak ve bu tapular verilebilir duruma gelecek. Verilmeye başlayınca da isteyen istediği zaman gelip alacak’’ diye konuştu.

BENİMLE AYNI HEYECANI TAŞIYAN İSİMLERLE ÇALIŞACAĞIZ

Meclis üyelerinin açıklanması ve listelerin oluşması ile ilgili konuşan Büyükgöz, ‘’ 6 Şubat’a kadar listeler hazırlanacak diye bir talimat var. Liste hem teknik donanım sunmuş olacak inşallah, hem de sosyal demografik yapıyı , hem siyasi yapıyı kucaklayan bir denge listesi olacak. Herkesi kucaklayan bir liste oluşturmaya çalışacağız. Özünde naçizane benim performansıma ayak uydurabilecek, benimle beraber heyecan duyabilecek, proje üretme kabiliyetine sahip, entelektüel yaklaşımlara sahip bir çalışma ekibini bulacağız. Burada temel hedef Gebze’yi mutlu etmek olacak. Biz Gebze’yi sevdik, seviyoruz, seveceğiz. Biliyorsunuz MHP ile birlikte Cumhur İttifakı’nda ortak hareket ediyoruz. İttifak’ın meclis üyelikleri anlamında bir tasarrufu olur mu? Olmaz Mı? Bunun detayları ve listelerle ilgili çatı yönetiminin, yetkili mercilerin nihai kararları olacaktır. Bizim listemizden gireceklerse bizim listemizde, bağımsız kendi amblemleriyle seçime gireceklerse onları da o listelerde görmüş olacağız. “ şeklinde görüş belirtti. Kamil Uzunmehmet-Yahya Kahraman


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.