Sayfa Seç

‘Sandıktan korkan siyaset yapmasın’

‘Sandıktan korkan siyaset yapmasın’
reklâm

Yazar hakkında

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Parti Meclisi seçiminden, partinin Kocaeli’deki çalışmalarına kadar bir çok konuda açıklamalarda bulunan Yıldızlı, seçimlerde adayların belirlenmesi konusunda ön seçimde ısrarcı olacaklarını söyledi. Yıldızlı ayrıca Darıca ilçesinde kendilerine ilgi olduğunu da ifade etti.

‘PM İÇİN HERKESİN EMEĞİ VAR’

Yıldızlı, “Pandemi sürecinde sosyal medya üzerinden çalışmalar yaptık. Seçimin üzerinden 5 ay geçmek üzere ve akabinde de kurultay süreci yaşandı.Üç tane milletvekilimiz vardı; biri belediye başkanı oldu, biri PM üyemizdi TBMM Başkanvekili seçildi. Sonra bir vekile düştük. Tek Tahsin Bey kaldı. Tek Tahsin Bey de PM’ye seçildi. Kocaeli’ne PM’nin gelmesinde herkesin emeği vardır. Kocaeli örgütünün ciddi bir emeği vardır. Bizim Tahsin Bey’e karşı tereddütlü durduğunuzu söylediler. onu sorgulayanlar iyi niyetli sorgulamıyorlar. Bu sorgulamayı Tahsin Bey’den dinlemek lazım.

‘KOCAELİ TEK VÜCUT OLDU’

Biz yola çıkarken 12 ilçe başkanıyla, ortak akılla yöneteceğiz dedik. İlçe başkanlarıyla toplantı yaptık. 3 tane aday vardı; Ehlinaz Torun, Ömer Kurtaş ve Tahsin Tarhan. Biz örgüt kararı aldık ve herkese destek olacağız dedik. Tahsin Bey’in PM’ye girmesinde Marmara İl Başkanları Toplantısınında çok büyük katkısı oldu. Tahsin Bey’e Kocaeli’de 26 kişide 4 eksik çıktı. Bana sorarsanız olmamalıydı. Örgüt bir karar aldıysa uyacağız. Kocaeli örgütü tek vücut oldu. Tahsin Bey de baya gayret etti. Kurultaya dair şöyle bir şey söyleyebilirim; Kurultayda en az 15-20’ye yakın arkadaşımız PM’ye girdi. Bundan sonrasının daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

‘SANDIKTA ISRARCI OLACAĞIZ’

İlçeler bazında muhtar ve mahalle ziyaretlerinin devam ettiğini kaydeden Yıldızlı, “Önümüzdeki hafta yine başlıyoruz. Haftanın ilk iki günü buradayız sonrasında da sahadayız. Hiç kimseyi ayırt etmiyoruz. Darıca sokaklarında dolaşırken millet ilgiyle bakıyor. Önemli olan seçim varmış gibi bugünden itibaren koşmamız lazım, yürümemiz lazım” şeklinde konuştu. Ön seçim konusuna da değinen Yıldızlı, “İl başkanlığı seçimden önce de söyledim şimdi de söylüyorum; 12 ilçe başkanımızla birlikte Genel Başkan’a gideceğiz ve ön seçimde ısrarcı olacağız. Herkes sandığa gidecek ve emin olacak. Sandığa gitmekten çekinmeyeceğiz. Yola çıkarken de söyledik, sandıktan korkan siyaset yapmayacak. Benim tavrım bu yönde. Kim sandıktan çıkarsa onun için çalışacağız, partimiz için canla başla çalışacağız. Bu partide herkese yer var” dedi.

‘MUHARREM BEY DEĞERİMİZDİR’

Kocaeli’de sandık konulduğu taktirde hiçbir problemin kalmayacağını kaydeden Yıldızlı,“Biz de il yönetimi olarak bunun teminatıyız. Bizim partimiz çok sesli bir parti. Eleştiriler olacak, dinleyeceğiz ve o eleştirilerden nasibimizi alacağız. Ona göre kendimizi uyarlayıp düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı. Muharrem İnce’nin parti kuracağına ilişkin sorularımızı yanıtlayan Yıldızlı, “Muharrem Bey bizim partimizin değeridir. CHP ailesi büyük bir aile, herkese yer var burada. Muharrem Bey kurup kurmayacağını kendisi söyleyecek. Onun yorum yapmadığı yerde bizim konuşmamız doğru olmaz. Önder Sav, Hikmet Çetin, Murat Karayalçın, bunlar bizim kıymetimizdir. Ötekileştirme katiyen olmaz. Resmileştikten sonra parti politikası gelişecektir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar