Sayfa Seç

“48 saat hükmü, 2 gün olarak değerlendirilmeli”

“48 saat hükmü, 2 gün olarak değerlendirilmeli”
reklâm

Yazar hakkında

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, yerel amatör liglerde Covid-19 salgını nedeniyle uygulanacak tedbirlere ilişkin esasların 7. Maddesiyle ilgili ASKF’lere “Önemli duyuru” başlığıyla bir bildiri gönderdi.

DİLİSKELESİSPOR İTİRAZ ETMİŞTİ

“Aşı sertifikası olmayan kişiler müsabakadan en fazla 48 saat önce PRC testi yaptırmaları ve test sonuçlarının negatif olması şartıyla müsabaka isim listesine yazılabilirler” hükmünün yorumlanmasında kimi illerde tereddütler olduğu anlaşıldığı belirtilen bildiride, 48 saat hükmünün 2 gün olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Bilindiği gibi ilimiz Amatör Süper Lig’de Diliskelespor Kulübü, Derincespor A.Ş ile oynadığı maçla ilgili 48 saat hükmünü dikkate alarak tertip kuruluna itirazda bulunmuştu.

TASKK’NDAN GELEN BİLDİRİ:

ASKF BAŞKANLARIMIZIN DİKKATİNE

ÖNEMLİ DUYURU!

“2021-2022 Sezonu Yerel Amatör Lig Müsabakalarında Covid-19 Salgını Nedeniyle Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Esaslar”ın 7. Maddesinde “Aşı sertifikası olmayan kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırmaları ve test sonuçlarının negatif olması şartıyla müsabaka isim listesine yazılabilirler” hükmünün yorumlanmasında bazı illerimizde tereddütler olduğu anlaşılmaktadır.

“TFF COVİD-19 SAĞLIK REHBERİ”nin 4.3 Maddesi ve “TFF MÜSABAKALARDA UYGULANACAK COVID-19 TEDBİRLERİNE İLİŞKİN TALİMAT”ın 6.3 Maddesinde aynı ilde müsabakalarını oynayacak futbolcuların PCR testlerini 2(iki) gün önce yaptırmaları gerektiği belirtilmiştir.

“2021-2022 Sezonu Yerel Amatör Lig Müsabakalarında Covid-19 Salgını Nedeniyle Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Esaslar” yukarıdaki mevzuat kapsamında hazırlanmış olup 7. Maddedeki 48 saat hükmü 2(iki) gün olarak değerlendirilmelidir. Örneğin 11.11.2021 tarihinde herhangi bir saatte PCR testi numunesi veren bir sporcu, en geç 13.11.2021 tarihinde herhangi bir saatte oynanan müsabakada yer alabilir.

Bilgilerinize.

TASKK

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!