Anasayfa > Spor  >  Darıca’da Gençler 19 Mayıs Turnuvalarında Yarışıyor

Darıca’da Gençler 19 Mayıs Turnuvalarında YarışıyorDarıca Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle gençleri sporla buluşturan bir turnuva düzenledi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen bu organizasyon, Darıca genelindeki 17 liseden 500 öğrencinin katılımıyla başladı.

Heyecanlı Müsabakalar ve Çekişmeli Maçlar

19 Mayıs Gençlik Turnuvası, çeşitli spor dallarında gerçekleşen maçlarla gençleri heyecanlı anlara tanık ediyor. Toplamda 8 farklı branşta ve 15 kategoride düzenlenen turnuva, eleme usulüyle ilerliyor. Final maçları, 17 Mayıs Cuma günü saat 10:30’da başlayacak ve turnuvanın kapanışı ilçe protokolünün katılımıyla ödül töreni ile son bulacak.

Darıca Belediye Başkanı Genç Sporculara Başarılar Diledi

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, turnuvaya katılan genç sporculara başarılar diledi. Başkan Bıyık, etkinliğin önemine değinerek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimize yönelik olarak düzenlediğimiz bu etkinliklerle, gençlerimizin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Umarım kazasız ve sakatlıksız bir turnuva olur ve tüm gençlerimiz için unutulmaz anılarla dolu olur” ifadelerini kullandı.

Bu turnuva, Darıca Belediyesi’nin gençlere yönelik düzenlediği çeşitli etkinlikler ve projeler arasında öne çıkan bir başka örnek teşkil ediyor. Turnuva, hem gençlerin spor yeteneklerini sergilemeleri için bir platform sunuyor hem de Atatürk’ün gençlere olan güvenini ve onların ülkenin geleceği olduğunu hatırlatıyor.


Sıradaki Habere Kaydır