Diliskelesi Spor’un tesisleri hazır!


Tarihinde ilk kez bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Diliskelesi Spor’un en büyük problemi olan tesis sorununa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr Tahir Büyükakın ve Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir el attı.


Dilovası Tavşancıl Mahallesinde bulunan ve merhum Başkan Salih Gün döneminde tesis yapılması için ayrılan, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan ve yaklaşık 20 yıldır, sarhoşların, uyuşturucu kullananların adeta mesken edindiği, sosyal tesis, Büyükşehir’in önerisi ve tüm malzemelerinin kendileri tarafından karşılanması, Dilovası Belediyesinin de inşaat ve tadilat masraflarını üstlenmesi ile örnek bir kamp tesisine dönüştürülüyor. Yapımında sona gelinen ve kısa bir süre içerisinde bitirilerek. Diliskelesi Spor’un kullanımına sunulacak olan tesis geri sayım başladı.

MAHALLE HALKINDAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

Tavşancıl’da bulunan izbe binanın örnek bir kulüp tesisine dönüştürülmesi mahalle halkını ve spor çevrelerini memnun ederken, aldığımız mahalle halkı “burası yıllardır sarhoş ve uyuşturucu kullananların kullandığı, hırsızların cirit attığı metruk bir yapıydı
ve korku içindeydik, şimdi bu pislikten kurtulup, pırıl pırıl gençlerin kullandığı harika bir yere dönüşmüş olması bizleri çok mutlu etti” dediler. Mahalle sakinleri ayrıca bu tesisi yapıp sporcu merkezi haline getirilmesini sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve buna destek vererek ilçesine muazzam bir tesis kazandıran İlçe Belediye Başkanı Hamza Şayir’e ayrı ayrı teşekkür ettiler.


Sıradaki Habere Kaydır