Emir Ortakaya’ya milli davet!

Kocaelispor’un genç ve başarılı stoperi Emir Ortakaya, başarılı futbolunu milli formayı giyerek taçlandıracak. Sezon başında Fenerbahçe’den kiralık olarak Kocaelispor’a gelen, genç kiralık olarak geçirmişti.

Kocaelispor’da ilk 10 haftada başarılı performansıyla dikkat çeken Emir Ortakaya, Ümit Milli Takımı’nın 17 Kasım Cuma günü Solvenya ile oynayacağı özel maç ve 21 Kasım Salı günü 2025 UEFA Avrupa U21 Şampiyonası grup elemelerinde Alanya’da Norveç ile oynayacağı maçların aday kadrosuna davet edildi. Başarılı stoper dün oynanan Ahlatlı Çorum FK maçı sonrası milli takımın Kavacık Limak Eurasia Luxury Hotel’deki kampına katılmak için takımdan ayrıldı.

BAŞARILAR EMİR!

Kocaelispor Kulübü de genç oyuncunun milli takım aday kadrosuna çağrılmasından dolayı sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı; ” Ümit Millî Takımımızın 17 Kasım Cuma günü özel maçta İstanbul’da Slovenya ve 21 Kasım Salı günü 2025 UEFA Avrupa U21 Şampiyonası grup elemelerinde Alanya’da Norveç ile oynayacağı maçların aday kadrosuna davet edilen futbolcumuz Emir Ortakaya’yı tebrik ediyoruz. Başarılar Emir!”