Final gibi bir maç bizi bekliyor!

İzmir deplasmanından 3 altın puan çıkartan Kocaelispor’da hafta sonu oynanacak olan Ahlatçı Çorum FK maçı hazırlıklarına hız kesmeden başlandı. Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Sağlam Göztepe maçını unutup Çorum FK maçında tam motivasyonla hazırlanacaklarını söyledi. Tecrübeli teknik adam  hafta sonu oynayacakları Çorum maçının önemine vurgu yaparken, “Milli takım arasına mutlu girmek, hem bulunduğumuz konumu korumak hem de ligin bundan sonraki bölümü ile alakalı geleceğe daha umutla bakabilmek için final gibi bir karşılaşma bizi bekliyor. O yüzden bu beklentiyle Çorumspor karşılaşmasına iyi hazırlanıp güzel bir maç oynamak istiyoruz. Bundan sonra içeride puan kaybetme gibi bir olay yaşamak istemiyoruz. Dolayısıyla yapmamız gereken iş Göztepe maçında olduğu gibi maça iyi hazırlanıp iyi motive olup iyi mücadele edip futbol adına sahaya doğruları yansıtıp güzel bir galibiyet almak olacak” dedi.

KAZANIRSAK SONRASI ÇOK GÜZEL OLACAK

Sağlam konuşmasının devamında, “Bizim ön plana çıkarmamız gereken nokta, orada ortaya koyduğumuz isteği, arzuyu ligin tamamına yaymak olması lazım. Zaten o işi biz layıkıyla yaptığımız zaman çok daha güzel şeyler olacağına inanıyorum. Belki de ligin bundan sonraki süreçte birkaç tane final maçı olacak bizim için. Onlardan bir tanesini oynayacağız. Bu maçı kazandığımız takdirde sonrasının bizim adımıza çok daha güzel olacağını düşünüyorum. O yüzden en ufak boşluk bırakmadan büyük bir ciddiyetle maça hazırlanacağız. Buna benzer bir maçı biz geçen hafta oynadık. Bir taraftan grubu üzerken diğer taraftan da hırslandırıyor. Onlarda mutlaka bu mağlubiyetin olumsuz izlerini üzerinden atmak için bizim maçı bir fırsat olarak görüyorlardır. Ve yeni bir antrenör değişikliği yaşadılar. Büyük bir çoğunlukla takımlara olumlu bir ivme kazandırır” dedi.