Anasayfa > Spor  >  İLK HAFTAYI GALİBİYETLE KAPATAN KOCAELİSPOR TEKNK DİREKTÖRÜ FIRAT GÜL; 3 puan her şeyin önündeydi

İLK HAFTAYI GALİBİYETLE KAPATAN KOCAELİSPOR TEKNK DİREKTÖRÜ FIRAT GÜL; 3 puan her şeyin önündeydi


Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta ligin ilk maçında Kırklarelispor’u Derince Stadı’nda ağırlayan ve maçtan 2-1 galip ayrılan Kocaelispor’da teknik  direktör Fırat Gül maç sonunda oyunu değerlendirdi.


Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta ligin ilk maçında Kırklarelispor’u Derince Stadı’nda ağırlayan ve maçtan 2-1 galip ayrılan Kocaelispor’da teknik  direktör Fırat Gül maç sonunda oyunu değerlendirdi. Kırklarelispor maçında oynanan oyundan memnun olduğunu ifade eden Fırat Gül “Geçen sezonun bitişinden bu sezonun başına kadar topa sahip olan, oyununu rakibe kabul ettiren, oyuna hükmeden Kocaelispor oluşturmaya çalıştık. Taraftarın özlediği,  Kocaeli’nin özlediği, oyun oynayan Kocaelispor oluşturmaya çalıştık. Çok ciddi yol da kat ettik. Skor 2-1. Skor yakın gibi olsa da sahada oynanan oyun “Arada uçurum var” denecek kadar farklıydı. Oyunun hakimi tamamen bizdik. Girdiğimizi birçok pozisyon var. Bunları biraz daha olumlu değerlendirebilseydik daha farklı skor olabilirdi. Oyuncularımız çok gayretli ve özverili oynadı. Top kaybettiğimizde çok ciddi reaksiyonlar gösterdiler. Baskı hızları istediğim gibiydi. Üçüncü bölgede pozisyona girmekte çok büyük sıkıntı yaşamadık ama sonuçlandırmakta biraz problem yaşadık. Sonuç itibariye bugün üç puan her şeyin önündeydi. 3 puanı almak bizim için çok kıymetliydi. İyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. Bu maç artık bitti önümüzde Kırşehir maçı var. O maça hazırlanmak için yarın oyuncularımızla haftayı başlatacağız” diye konuştu.

ACELE GOL BULMA İSTEĞİ RAKİBİ OYUNA ORTAK ETTİ

Maça iyi başladıklarını ve bir an evvel gol bulma isteğinde olduklarını belirten Gül, “Aslında maça iyi başladık. Topun hakimi bizdik, oyun bizim kontrolümüzün altındaydı. Sadece sıkıntı şuydu; oyuncularımız biran evvel gole ulaşmak istedikleri için bazı atakları olgunlaştırmadan sonuçlandırmaya çalıştı. Bu da rakibi oyuna ortak etti. Oyunsal anlamda tamamıyla takımın oynadığı oyundan memnunum. Bazı değişiklikleri mecburen yaptık. Oyuncuların hesapta olmayan durumları ortaya çıktı. Planladığımız bazı oyuncu değişiklikleri vardı; maçın son bölümüyle ilgili. Onlar devam etti. Hesapta olmayan oyuncular değişiklik istedi. Bu biraz planlarımızı değiştirdi. O süreç de aslında istediğimiz gibi geçti. Çok fazla yüzde yüzlük pozisyon vermedik ama o pozisyonları verirken biz de çok pozisyon bulduk. Daha farklı skora taşıyabilirdik. 3-0, 4-0 olabilirdi. Sonuçta 2-1 bitirdik. Bundan sonraki süreçte daha net skorlar, daha iyi oyunlar, daha iyi performanslar, daha az pozisyon veren, daha çok üreten Kocaelispor izleteceğiz. Tek hedefimiz bu. Bu maç bitmiştir” dedi.

KOCAELİ’NİN ÖZLEDİĞİ RUH BU SENE KOCAELİSPOR’DA VAR

Oyuncu performansları, saha ve zemin ile taraftara ilişkin soruları da yanıtlayan teknik patron Fırat Gül, “Bizim uzun vadede daha büyük hayalimiz var. Şu an oraya kitlenmiş durumdayız. Oyuncular özelinde konuşmak istemiyorum. Bütün oyuncularımız bizim için kıymetlidir. Bugün alt yapıdan aldığımız bir oyuncumuzu da oynattık. İyi de performans sergiledi. Daha da iyi olacak. Onun gibi bekleyen 7-8 oyuncumuz daha var. Onları da fırsat buldukça. Sadece öndeyken değil, bazen takım savunmasına yardım etmeleri ve bazen de skor üretmeleri için kullanacağız. Kadromuzun tamamı şu an tek ruh halinde hareket ediyor. Bu bizim için çok önemli. Oyuncu çıkıyor, yerine giren aynı gayreti, eforu sarf ediyor. Kocaeli’nin aradığı, özlediği, beklediği ruh bu sene Kocaelispor’da var. İnşallah bundan sonraki süreçte bu ruhu büyüterek Kocaelispor taraftarına izleteceğiz” sözlerini kaydetti.

ZEMİN OYNADIĞIMIZ OYUNA  UYGUNDU

Başka bir stadyumda oynamış olmalarına da değinen Fırat Gül, zeminin oyunlarına uygun olduğunu belirtti. Gül, “Saha ve zemin aslında oynanabilir standartlardaydı. Bizim oynadığımız oyuna uygun zemin diyebilirim. Çünkü; pas oyunu, topa sahip olmak, oyun oynamak, oyunu rakibe kabul ettirmek, rakip alanda oynamaya çalışmak sahanın zeminiyle birebir ilişkili. Bu anlamda bugün çok büyük sıkıntı yaşamadık. Burası bizim stadımızın çok altında kapasiteli” ifadelerini kullandı.

SORGUSUZ SUALSİZ DESTEK BEKLİYORUM

Taraftardan destek istediklerinin de altını çizen Fırat Gül, “Maça gelmek isteyen birçok taraftarımız gelemedi, bir kısmı dışarda kaldı, bir kısmı da maçı televizyondan veya sosyal medyadan izledi. Biraz ufak bir stat. Ama taraftarımız her zamanki gibi muhteşemdi. İnşallah bundan sonraki süreçte de sorgusuz sualsiz bize destek olmalarını bekliyorum” şeklinde konuştu.


Sıradaki Habere Kaydır