Anasayfa > Spor  >  İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evlerinde Spor Eğitimi Veriyor

İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evlerinde Spor Eğitimi Veriyorİzmit Belediyesi, Çınar Çocuk Evleri’nde verilen beden eğitimi dersleriyle çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlıyor. Belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Yeşilova ve Tüysüzler mahallelerinde bulunan Çınar Çocuk Evlerinde haftada iki gün düzenlenen derslerle çocuklar spor yapma fırsatı buluyor.

Beden Eğitimi Öğretmeni Okan Kaytan’ın rehberliğinde yapılan derslerde çocuklara, jimnastik başta olmak üzere çeşitli spor dallarının temel becerileri öğretiliyor. Derslerde vurgulanan denge, duruş ve el-göz koordinasyonu gibi temel beceriler, çocukların diğer spor dallarında da başarılı olmalarını sağlamak amacıyla geliştiriliyor.

Çınar Çocuk Evleri’ndeki minik öğrenciler, bu eğitimler sayesinde geliştirdikleri becerileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sergiledikleri jimnastik gösterisiyle taçlandırdı. Gösteri, izleyenlerden büyük beğeni topladı.

İzmit Belediye Başkanı, çocukların sadece akademik olarak değil, sosyal ve fiziksel olarak da gelişimlerini desteklemek için bu tür programların önemine vurgu yaptı. Çınar Çocuk Evleri’nde verilen eğitimlerle, çocukların modern ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlanmalarının hedeflendiği belirtildi. Çocukların sağlıklı gelişimi için sporun vazgeçilmez bir rol oynadığı, İzmit Belediyesi tarafından bir kez daha altı çizildi.


Sıradaki Habere Kaydır