Periler kupada Beşiktaş’la eşleşti!
Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde play-off’u hedefleyen İzmit temsilcisi Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor, ING Kadınlar Türkiye Kupası’nda Beşiktaş ile eşleşti.
![](https://www.gazetegebze.com.tr/wp-content/uploads/2023/12/Izmit1.jpeg)
Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen kura çekiminde 8 takım çeyrek finalde eşleşti. İzmit Belediyesi ilk maçını İstanbul’da oynayacak. Çeyrek final maçları 2 Ocak’ta, tek maç üzerinden oynanacak. İstanbul’da oynanacak maçı temsilcimizin kazanması halinde 4-5 Ocak tarihinde Balıkesir’de 4’lü final turuna kalacak. Kura çekimine katılan İzmit Belediyespor Yöneticisi Yaşar Kardaş, Beşiktaş’ı yenip, 4’lü finallere kalma istediklerini söyledi.
![](https://www.gazetegebze.com.tr/wp-content/uploads/2023/12/Izmit2.jpeg)
HERKESİN GÖNLÜNDEN GEÇEN BİR SEZON DİLİYORUM
Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Genel Sekreteri Serhan Antalyalı, “Çok ciddi mücadeleye sahne olan ilk yarıyı tamamladık. 8 takımımız çeyrek final oynamaya hak kazandı. Sonrasında da 4-5 Ocak’ta, Balıkesir’de ING Kadınlar Türkiye Kupası Dörtlü Final organizasyonunu yapacağız. Herkesin gönlünden geçenin gerçekleşeceği bir sezon ve ING Kadınlar Türkiye Kupası diliyorum.” dedi.
ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ
Fenerbahçe Alagöz Holding – Nesibe Aydın
Galatasaray Çağdaş Faktoring – ÇBK Mersin
Emlak Konut – OGM Ormanspor
Beşiktaş – Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor