Anasayfa > Eğitim  >  Kocaeli İmam Hatip Öğrencileri Türkiye Finalinde

Kocaeli İmam Hatip Öğrencileri Türkiye FinalindeKocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mesleki yarışmalarda elde ettikleri başarıları duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalar, öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor. Bu yılki yarışmalar; Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma gibi kategorilerde yapıldı.

2023-2024 eğitim öğretim yılında Kocaeli, Marmara Bölgesi’nin 9. Bölge Yarışma Merkezi olarak belirlendi. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Yalova, Düzce, Sakarya ve Bursa’dan katılan öğrencilerle gerçekleşen bölge yarışmalarında Kocaeli’den birkaç öğrenci Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

İzmit Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulundan Celal Talha Çelik ve Mehmet Said İspahi, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında; Burak Usta, Ezan Okuma yarışmasında; ve Rabia Bülbül ise Hafızlık yarışmasında bölge birincisi olarak öne çıktılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, başarılarından ötürü öğrencileri tebrik ederek, Türkiye finallerinde Kocaeli’yi temsil edecek öğrencilere başarılar diledi.


Sıradaki Habere Kaydır