Anasayfa > Ekonomi  >  Gebze’den 70 Ülkeye Akü İhracatı

Gebze’den 70 Ülkeye Akü İhracatıGebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş ve 9 meslek komitesi üyesi, Esan Akümülatör ve Malzemeleri Sanayi Tic. A.Ş.’yi ziyaret etti. Ziyarette, Meclis Üyesi ve aynı zamanda Esan Akü’nün Genel Müdürü olan Cemal Atilla Birmiş ev sahipliği yaptı. Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Esan Akü, Türkiye’nin önde gelen akü üreticilerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Genel Müdür Cemal Atilla Birmiş, firma hakkında bilgi verirken, Esan Akü’nün son 10 yılda gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlarla üretim kapasitesini artırdığını ve 70 farklı ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti. Birmiş, üretilen akülerin uluslararası standartlarda olduğunu ve Türkiye’nin akü sektöründe dünya çapında önemli bir konuma sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca, akü sektörünün Türkiye’nin cari açığına olumlu katkılar sağlayan ihracat fazlası veren bir sektör olduğunu da sözlerine ekledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş ise bölgemizdeki sanayi firmalarının ülkeye ve bölgeye olan katkılarından dolayı büyük gurur duyduğunu ifade etti. Aslantaş, Cemal Atilla Birmiş’i başarılarından ötürü tebrik ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.


Sıradaki Habere Kaydır