Anasayfa > Ekonomi  >  GTO’da Üye Eğitimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

GTO’da Üye Eğitimleri Tüm Hızıyla Devam EdiyorGebze Ticaret Odası (GTO), üye ihtiyaç ve beklentilerine yönelik düzenlediği eğitim ve gelişim programlarına tüm hızıyla devam ediyor. Nisan ayında başlatılan ve şirketlere ilişkin kurumsallaşma ve şirketleşmenin temel konularını işleyen toplantılara bir yenisi daha eklendi.

Bu kapsamda, GTO üyelerinden gelen talepler ve uygulamada yaşanan sıkıntılara yanıt olarak “Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları” konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya GTO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Abdurrahman Aslantaş da katıldı. Aslantaş, şirket birleşmeleri ve devralmalarının hem Türk Ticaret Kanunu hem de Sermaye Piyasası Kanunu’nda yer aldığını, ancak uygulamada sıkıntılarla karşılaşıldığını ve çoğu zaman bir uzmanın yardımına ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Bu tür işlemlerin ekonomik açıdan büyük hacimli olduğunu belirten Aslantaş, alıcı açısından karar vermenin kolay olmadığını ifade etti.

Toplantıda Finansal Analist Çağatay Yarar, konuya ilişkin detaylı bir sunum yaptı. Programın sonunda katılımcıların soruları uzmanlar tarafından yanıtlandı. GTO, üyelerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla benzer eğitim ve bilgilendirme toplantılarını düzenlemeye devam edeceğini belirtti.


Sıradaki Habere Kaydır