Anasayfa > Genel  >  Darıca Tuzla Caddesi’ne Yeni Yağmur Suyu Hattı

Darıca Tuzla Caddesi’ne Yeni Yağmur Suyu HattıKocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Darıca ilçesi Piri Reis Mahallesi’nde yağışlar nedeniyle oluşan yüzey sularını toplamak ve su birikintilerinin önüne geçmek için yeni bir yağmur suyu hattı çalışması başlattı.

740 Metre Yeni Yağmur Suyu Hattı İSU Genel Müdürlüğü, şehrin altyapısını güçlendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. “Altyapıda sıfır problem” ilkesi doğrultusunda, ani ve sağanak yağışlar sonucu oluşan yüzey sularının toplanması ve su birikintilerinin önüne geçilmesi amacıyla Darıca ilçesi, Piri Reis Mahallesi’nde yer alan Tuzla Caddesi’nde yeni bir yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştiriliyor. 400 mm, 500 mm ve 600 mm çaplarında beton borular kullanılarak toplamda 740 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı yapılacak. Ayrıca, yüzeysel suların kolayca deşarj olması için cadde üzerine ızgaralar da yerleştirilecek.

Kısa Sürede Tamamlanacak İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli’yi sağlıklı altyapıya kavuşturmak ve abonelerine daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla Tuzla Caddesi’nde yağmur suyu problemini çözecek olan yeni hattın çalışmalarını kısa sürede tamamlamayı hedefliyor. Bu yeni yağmur suyu hattı ile bölgedeki yüzey suları toplanacak ve su birikintilerinin önüne geçilecek.


Sıradaki Habere Kaydır