Anasayfa > Genel  >  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye’den Yangın Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye’den Yangın Güvenliği EğitimiKocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, vatandaşların yangın güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla eğitimlerine devam ediyor. İtfaiye Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü, Gebze’deki 26 Nisan Emlak Konutları’nda site sakinlerine yönelik bir yangın güvenliği eğitimi düzenledi.

Eğitim, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın Eğitim Birimi KOBİTEM tarafından gerçekleştirildi. Programda, yangın önleme teknikleri, yangında doğru hareket tarzları ve taşınabilir yangın söndürücülerin nasıl kullanılacağına dair pratik bilgiler verildi. Katılımcılar, yangın söndürücü kullanımını uygulamalı olarak deneyimleme şansı buldu.

Bu eğitimlerle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşları olası afet ve yangınlara karşı daha hazırlıklı olmaları için bilgilendiriyor. Ayrıca, acil durumlarda yapılması gerekenler konusunda da bilgi veriliyor ve vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden acil müdahale birimlerine hızla ulaşabilmeleri sağlanıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliği için 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam ediyor.


Sıradaki Habere Kaydır