Anasayfa > Genel  >  Kocaeli Valisi İzmit Halkevi’ni İnceledi

Kocaeli Valisi İzmit Halkevi’ni İncelediKocaeli Valisi Seddar Yavuz, Cumhuriyet döneminin simge yapılarından İzmit Halkevi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını denetledi. 1937 yılında temeli atılan ve Türkiye’nin modern mimari örneklerinden biri olarak kabul edilen İzmit Halkevi, uzun yıllar boyunca çeşitli kültürel ve sosyal faaliyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Nisan 2023’te başlayan restorasyon süreci, Halkevi’ni gençlik merkezi olarak yeniden hizmete açmayı hedefliyor. Vali Yavuz, çok amaçlı salon, kitap kafe ve ses kayıt odası gibi yeni bölümler içerecek olan yapıda incelemelerde bulundu. Vali, çalışmaların hızlandırılmasını isteyerek, çalışanlara başarılar diledi.

Vali Yavuz’a, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Yatırım İzleme Müdür Vekili Emrah Çalış, Gebze Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferit Çakır ve MAVVA firması yetkilileri Erol Gürsoy ile Murat Öztürk Çevik eşlik etti.

Halkevi, tarih boyunca Şehir Lokantası, Turizm Müdürlüğü, Öğretmenler Lokali ve Musiki Cemiyeti gibi birçok kuruma mekanlık yapmış, 1980 yılından itibaren İzmit Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu olarak faaliyetlerine devam etmiştir.


Sıradaki Habere Kaydır