Anasayfa > Genel  >  Kocaeli Zabıtası’ndan Fahiş Fiyat ve Sahte Ürün Denetimi

Kocaeli Zabıtası’ndan Fahiş Fiyat ve Sahte Ürün DenetimiKocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, şehir genelinde tüketici haklarını korumak ve halkın sağlığını güvence altına almak amacıyla yoğun bir denetim faaliyeti yürüttü. Son bir hafta içinde il genelinde 250’den fazla yerel ve zincir marketi denetleyen ekipler, vatandaşların huzuru ve refahı için 7/24 görev başında.

Denetimlerde, son kullanma tarihleri geçmiş ürünler, uygun saklama koşulları, hijyen standartları ve fiyat etiketlerinin doğruluğu gibi konular titizlikle incelendi. Bu süreçte, son kullanma tarihi geçmiş ürünler sunan ve fiyat etiketleri arasında uyumsuzluk olan 35 markete cezai işlem uygulandı.

Büyükşehir Zabıta ekipleri, denetimlerin sıklığını artırarak devam edeceğini ve tüketicilerin güvenilir gıda ürünlerine erişimlerinin sağlanması için çalışmalarına aralıksız devam edeceğini vurguladı. Ayrıca, vatandaşlardan herhangi bir şüpheli durumla karşılaşmaları halinde 153 Çağrı Merkezi’ne bildirimde bulunmaları istendi.


Sıradaki Habere Kaydır