Nail Çiler’in Gebze sevdası!

Gebze Ticaret Odası eski başkanı, CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler partisinin TBMM’de başlattığı ‘Adalet Nöbeti’ sırasında, sosyal medya için yapılan bir video çekiminde kendini Gebze milletvekili olarak tanıtması, takipçileri ve Gebzeliler tarafından beğeni ile karşılandı.

CHP, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi’nin Can Atalay hakkında verdiği hak ihlali kararını tanımama ve hak ihlali yönünde karar veren AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine kapalı grup toplantısında alınan karar doğrultusunda Meclis Genel Kurulu’nu terk etmeyerek “Adalet Nöbeti” başlatırken, her  gün nöbetçi milletvekilleri adalet nöbetine devam ediyor.

NAİL ÇİLER… GEBZE

Adalet nöbetinin devam ettiği sırada CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, sosyal medya hesabı üzerinden bir video paylaştı. Karaoba’nın paylaştığı videoda milletvekilleri kendilerini tek tek tanıtırken CHP Kocaeli Milletvekili olan Nail Çiler’e sıra gelince Çiler, ‘Nail Çiler, Gebze’ olarak kendisini tanıttı. Videoda CHP Kocaeli Milletvekili Prof.Dr. Mühip Kanko’da yer aldı.

İZMİT BASINI YİNE RAHATSIZ OLDU

14 Mayıs tarihinde gerçekleşen 28 Dönem milletvekili seçimlerinde CHP Kocaeli 4’üncü sıra milletvekili adayı olan Nail Çiler’in kendisini Gebze milletvekili olarak tanıtması bir çok çevreler tarafından beğeni alırken, İzmit basını bu durumu her zaman olduğu gibi yine hazmedemedi. İzmit basın-yayın organlarının bazıları Çiler’in bu yaklaşımına tepki gösterirken Kocaeli’de her ilçeden aldığı oylarla milletvekili olduğu yönünde eleştiri getirdiler.