Enerji Verimliliği Kongresi GTÜ’de yapıldı

Gebze Ticaret Odası, Makine Mühendisleri Odası’nın Gebze Teknik Üniversitesi’nde ‘Üretimden Tüketime Enerji Verimliliği’ mottası ile düzenlenen 6’ncı Enerji Verimliliği Kongresi geniş bir katılımla yapıldı. Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş’ın yurt dışı programından ötürü kongreye GTO Başkan Yardımcısı Mikdat Aydın katıldı.

Kongreye, Marmara Teknokent Genel Müdürü Mehmet Ali Okur, GTÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mahmut Durmuş, Kocaeli Vali Yardımcısı Şenol Kaya, MMO Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, İSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mesut Önem, akademisyen Onur Öztürk katıldılar. GTO Başkanvekili Miktad Aydın etkinlikte yaptığı konuşmada, altı bini sanayici olmak üzere 23 bin üyeye hizmet verdiklerin, oda üyelerini ilgilendiren en önemli konuların başında enerjinin geldiğini belirtirken, “Bizim gibi büyüyen ekonomilerde enerjinin arzı, enerjinin güvenliği, enerjinin piyasası ve fiyatları çok önemli bir girdi maliyeti olarak karşımıza çıkıyor. Enerjinin maliyetlerinde ise enerji verimliliği en önemli konudur.” Dedi.
GELECEĞİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

GTO üyeleri ve ülke sanayisinin dünya pazarları ile rekabet edebilmesi için düşük maliyetlerde, kalite enerji kaynaklarının sağlanmasının hayati önem taşıdığını belirten Mİktad Aydın, “Enerji kaynaklarını kullanırken doğaya ve insanlığa zarar vermeyen yöntemler kullanmak geleceğimiz için çok önemlidir.İşte bu noktada altıncısı gerçekleştirilen Enerji Verimliliği Kongresi’nde paylaşılacak bilgilerin üyelerimize, sanayimize ve ülkemize katkısı büyük önem arz etmektedir. Tüm paydaşlara ve emeği geçenlere teşekkürlerimi iletir, paydaşı olduğumuz bu kongrenin başarılı geçmesini temenni ederim.”