seçim Haberleri

DİSK’de Çerkezoğlu yeniden seçildi
DİSK’de Çerkezoğlu yeniden seçildi
Şubat 14, 2024

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)  17. Genel Kurulu 9-10-11 Şubat tarihlerinde İstanbul The Green Park Pendik Kongre Merkezi’nde yapıldı. 

Devamını Oku
İl Başkanı Sarı istifaya mı hazırlanıyor?
İl Başkanı Sarı istifaya mı hazırlanıyor?
Ocak 31, 2024

İl Başkanı Sarı istifaya mı hazırlanıyor?

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala siyasi partilerde de hareketlenmeler devam ediyor. Kocaeli’de henüz Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve bazı ilçe adaylarını açıklayamayan CHP’de Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı’nın aday belirleme sürecinde genel merkezin kendi görüşlerini dikkate almaması sebebiyle istifa kararı aldığı iddia edilirken Başkan Sarı bunun bir spekülasyon olduğunu ve istifa etmediğini söyledi.

CHP’DE BÜYÜKŞEHİR ADAYI BELİRLENEMEDİ

CHP’de yerel seçim çalışmaları kapsamında bugüne kadar Kartepe’de Nilay Merttürk, Darıca’da Saide Arslan Çalışkan, Karamürsel’de Ahmet Çalık, Derince’de Sertif Gökçe, İzmit’te Fatma Kaplan Hürriyet, Körfez’de Tayfun Balıkçı ve Çayırova’da Muharrem Gökçe isimleri açıklandı. CHP’nin önceki gün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısında Kocaeli’de sadece Gölcük için Özgür Yılmaz isminin onaylanması, başta Büyükşehir adayı olmak üzere , Gebze, Başiskele, Kandıra ve Dilovası’nda adayların henüz netlik kazanmaması tepki yarattı.

İSTİFA İDDİASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR

CHP’de Çayırova İlçe Başkanı Binali Eniş ve yönetiminin istifa kararı sonrasında kulislerde yeni bir iddia daha konuşulmaya başlandı. İl Başkanı Bülent Sarı’nın son süreçte genel merkezin kendi fikrini almaması ve önerdiği adayların aday gösterilmemesi sebebiyle bu duruma tepki göstermek amacıyla istifa kararı alacağı bir süredir CHP kulislerinde konuşuluyordu.CHP İl Başkanı Bülent Sarı, iddialarla ilgili olarak, “İstifa etmeye gittiğim iddiaları gerçeği yansıtmıyor. İstifa edecek olsam Ankara’ya gitmeme gerek yok, basın açıklaması yaparak istifa ederim. Tabi ki bazı kırgınlıklarımız var ama bunları içimizde tutuyoruz. Önümüzdeki günlerde ne olacağı belli olmaz. Şuan itibariyle Çayırova ilçemizde yaşanan sıkıntıları toplamaya çalışıyorum.” dedi. .

Devamını Oku
YRP Adayı Aydal’dan Kocaeli Projeleri
YRP Adayı Aydal’dan Kocaeli Projeleri
Ocak 13, 2024

Seçim Beyannamesi ve Projeler Açıklandı 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi (YRP) Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Aydal, seçim beyannamesini ve projelerini açıkladı. Daha önce 40 proje açıklayacağını belirten Aydal, bu kez 17 projesini tanıttı. İzmit Şahabettin Bilgisu Caddesi’nde bulunan 1863 Odabaşı Restoranda gerçekleşen tanıtım toplantısına, YRP Genel Merkez MKYK Üyesi Mehmet […]

Devamını Oku
Mümin Yılmaz 6. Döneme hazırlanıyor
Mümin Yılmaz 6. Döneme hazırlanıyor
Ocak 9, 2024

Gebze Güzeller Mahallesi Muhtarı Mümin Yılmaz, 6.Dönem muhtarlık için kollarını sıvadı. 1971 yılında Bulgaristen Kircali’den ailece Gebze’ye göç eden il, orta ve liseyi Gebze’de okuyan muhtar Yılmaz, 1999 yılından bu yana aralıksız olarak Güzeller Mahallesi muhtarlığını yürütüyor.

Devamını Oku
Herkesi barıştırıp kucaklaşacağız
Herkesi barıştırıp kucaklaşacağız
Ocak 9, 2024

Petrol İş Sendikası Gebze Şubesi’nde idari başkan yardımcısı olarak görev yapan ancak Başkan adayı olarak seçimlere giren ve seçimi kazanan Şivan Kırmızıçiçek sandık kurulundan kesin sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada,  “Eyüp başkanın sendikamızda ve bizler üzerinde çokça emeği var.

Devamını Oku
Başkan Büyükakın Ankara’da
Başkan Büyükakın Ankara’da
Aralık 19, 2023

AK Parti Genel Merkezi’nde Toplantı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’ya çağrıldı. Tahir Büyükakın’ın belediye başkan adaylığının yarın açıklanması bekleniyor​​. Yeniden Aday Gösterilecek AK Parti ve MHP seçim komisyonunun, Kocaeli ve tüm ilçelerinde AK Parti’nin, Manisa’da ise MHP’nin desteklenmesine karar verdiği bildirildi. Bu karar […]

Devamını Oku
Seçime MHP’li adayla  girmek isterim!
Seçime MHP’li adayla  girmek isterim!
Ekim 13, 2023

MHP Çayırova İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gebze’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Devamını Oku
İyi Parti Gebze,  seçime hazır!
İyi Parti Gebze,  seçime hazır!
Ekim 5, 2023

İyi Parti Gebze İlçe Başkanı Avukat Uğur Demir ve Teşkilat Başkanı Ertan Uzel gazetemizi ziyaret etti.

Devamını Oku
Seçim Takvimi  1 Ocak olarak açıklandı 
Seçim Takvimi  1 Ocak olarak açıklandı 
Eylül 25, 2023

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, yerel seçim takviminin 1 Ocak’tan itibaren başlayacağını açıkladı.

Devamını Oku
1 / 11