Anasayfa > Kültür-Sanat  >  Kocaeli Şehir Tiyatroları’na 7 Adaylık

Kocaeli Şehir Tiyatroları’na 7 AdaylıkKocaeli Şehir Tiyatroları’nın “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” adlı oyunu, 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde 7 dalda aday gösterildi.

Prestijli Tiyatro Ödülleri Heyecanı Devam Ediyor Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri olan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, bu yıl da büyük heyecan yarattı. Sezonun adayları ve özel ödül sahipleri, Yapı Kredi Kültür Sanat’ta düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Buna göre, Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” adlı oyunu 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde 7 dalda aday gösterildi.

Ödüller 11 Haziran’da Sahiplerini Bulacak Afife Jale’nin adını 26 yıldır yaşatan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, bu yıl 11 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Antalya’da Sahne Alacak Aday olan oyun, 26-27 Mayıs tarihlerinde Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak. Biletler tiyatro.kocaeli.bel.tr adresinden temin edilebiliyor.

Önceki Başarılar Kocaeli Şehir Tiyatroları, 24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Vişne Bahçesi” ile 7 dalda aday gösterilmiş ve “Yılın En Başarılı Oyunu”, “Yılın En İyi Hareket Düzeni” ve “Yılın En İyi Dekor Tasarımı” ödüllerini kazanmıştı. Geleneksel olarak bir önceki yıl ödül alan kişi, bir sonraki yılın kazananına ödül veriyor. Bu sebeple, 25. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri töreninde “Yılın En Başarılı Oyunu” ödülünü Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı takdim etmişti.

7 Dalda Adaylık 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” adlı oyun şu dallarda aday gösterildi:

  1. Yılın En Başarılı Oyunu (Kocaeli Şehir Tiyatroları)
  2. Yılın En Başarılı Yönetmeni (İlham Yazar)
  3. Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı (Murat Gülmez)
  4. Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı (Çevren Sarayoğlu)
  5. Yılın En Başarılı Işık Tasarımı (Mustafa Bal)
  6. Yılın En Başarılı Sahne Müziği (Ali Erel)
  7. Yılın En Başarılı Hareket Düzeni (Gizem Erden)

Sıradaki Habere Kaydır