Anasayfa > Kültür-Sanat  >  SEKA Kâğıt Müzesi’nde “Kâğıttan Tasarımlar” Sergisi Açılıyor

SEKA Kâğıt Müzesi’nde “Kâğıttan Tasarımlar” Sergisi AçılıyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ve Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen “Kâğıttan Tasarımlar” Workshop’u, SEKA Kâğıt Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Doç. Dr. E. Begüm Savçın ve Öğr. Gör. S. Burak Savçın tarafından yürütülen bu özel atölye çalışması, öğrencilerin Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında üç hafta süren yoğun bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıktı.

Sergi, 21 Mayıs 2024 tarihine kadar SEKA Kâğıt Müzesi’nin Geçici Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilecek. 18 Mayıs Müzeler Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan serginin açılışı, 22 Mayıs 2024 Çarşamba günü yapılacak. Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin el emeği göz nuru eserleri, kâğıt malzemenin sınırlarını zorlayarak tasarım dünyasına yeni bir soluk getirecek şekilde tasarlandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen bu sergi, sanat ve tasarımın buluşma noktası olarak büyük bir ilgi toplamayı hedefliyor. Kâğıt sanatının farklı yorumlarını gözler önüne seren bu etkinlik, yerel sanatçıları ve tasarımcıları da desteklemek amacı taşıyor.


Sıradaki Habere Kaydır