Sayfa Seç

Ellibeş, Ramazan Ayını kutladı

Ellibeş, Ramazan Ayını kutladı
reklâm

Yazar hakkında

Mehmet Ellibeş yayımladığı mesajda;
“Rahmet, bereket ve arınma mevsimi olan, 11 ayın sultanı Ramazan ayına ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Bu gece kalkacağımız ilk sahurla ruhumuzu iyilik, ibadet ve tefekkürle her yönüyle eğiteceğimiz bir manevi iklimle etrafımız kuşatılacak. Ramazan, kardeşine tebessüm etmeyi sadaka bilen peygamber ahlakına kendini bağlayanlara, yeryüzündeki olanca kötülüğe karşılık, kardeşlik ve muhabbeti bütün âleme yaymak için büyük bir umut ve azimle çalışan iyilik erlerine bir armağandır.
İnsanlığa rehber ve öğüt olan, kurtuluşu işaret eden Yüce Kur’an bu ay içinde indirilmeye başlamıştır. 
Ramazan ayını önemli kılan etkenlerden biri de, dinimizin temel ibadetlerinden olan orucun bu ay içinde tutulmasıdır. Yüce Allah Kur’an’da “…Kim Ramazan ayına ulaşırsa oruç tutsun” (Bakara suresi, 185. ayet) buyurarak, ramazan ayında oruç tutulmasını emretmektedir.
Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah’ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Sevgili Peygamberimiz, Ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir.
İçinde bulunduğumuz ortamda Ramazan Ayı birlik, beraberlik ve kardeşiliğimizi pekiştirmek için de büyük bir vesiledir. Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle kalabalık sofralarda bir araya gelip, ekmeğimizi, aşımızı bölüşemiyor olsak da, gönül sofralarımızı ardına kadar açarak dostlarımızdan, akrabalarımızdan sohbeti, muhabbeti eksik etmeyelim. Paylaşmaya daha çok önem verelim. Telefonla da olsa birbirimizle haberleşip, hal-hatır soralım. 
Ramazan ayı boyunca tedbirlere en üst düzeyde uyalım. Hem alacağımız tedbirlerle hem de dualarımızla bu virüsün ülkemizden ve dünyadan defederek Ramazan Bayramına ulaşmayı sağlayalım. Normal hayata geçeceğimiz günlere vesile olması dileğiyle tüm İslam Alemi’nin Ramazan Ayını kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar