Sayfa Seç

Türk Ocakları’ndan 100. yıla özel hatıra ormanı

Türk Ocakları’ndan 100. yıla özel hatıra ormanı
reklâm

Yazar hakkında

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi milli mücadelenin 100. yılı anısına hatıra ormanı oluşturdu. Orman Genel Müdürlüğü ve Türk Ocakları Genel Merkezi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Genel Merkez ve tüm şubelerde hayata geçirilen hatıra ormanının Kocaeli’de planlanan bölümüne Türk Ocakları kurucularından ‘Dilde Fikirde İşte Birlik’ diyerek turan fikrinin bir nevi manifestosunu yazan İsmail Gaspıralı ismi verildi. Koronavirüs salgını sebebiyle oluşturulan hatıra ormanına az sayıda katılım sağlanırken sosyal mesafe kuralına da titizlikle uyuldu.

‘BURUK BİR MUTLULUK’

İzmit merkeze bağlı Çamlıbel Orman İşletme şefliği sorumluluk analında bulunan Taşköprü 240. Bölüm mevkisinde düzenlenen hatıra ormanı açılışında konuşan Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “Türk Ocaklılar olarak buruk bir mutluluk yaşıyoruz. Mutluyuz çünkü Türk milliyetçiliğine ömrünü vakfetmiş turan fikrinin bedelini ömrü boyunca ödemiş mütefekkir dava insanı Türk Milliyetçisi İsmail Bey Gaspıralı adını ilimizde yaşatıyoruz, Mutluyuz çünkü kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz dikin diyen peygamberimizin öğüdünü yerine getiriyoruz dedi.

‘ORMANIMIZI TAMAMLAYACAĞIZ’

Sözlerini sürdüren Demir, “Mutluyuz çünkü dünya çoraklaşmaya giderken devletimizin önem verdiği ağaçlandırma mücadelesine katkı sağlıyoruz. Ancak hüzünlüyüz çünkü Covid 19 isimli salgın bir hastalık nedeniyle zor günlerden geçiyoruz, virüsün bulaşma riski dolayısı ile geniş katılımlı bir etkinlik gerçekleştiremediğimiz gibi planladığımız gibi fidan dikerek ormanımızı tamamlayamadık! Ancak; Millî Mücadele’nin 100. yılında Türk Milliyetçileri olarak buradan söz veriyoruz. Yüce Allah nasip ederse riskli günler bitince ekemediğimiz fidanları tek tek ekip faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” diye konuştu.

ORMAN İŞLETMEYE TEŞEKKÜR

Başkan Demir sözlerinin devamında “Bu vesile ile bize gereken tüm desteği sağlayan İzmit Orman İşletme Müdürü Sayın Mustafa İşçioğlu beye ve orman işletme çalışanlarına teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Ağaçlandırma etkinliğine katılan Yücel Alpay Demir, Mustafa Arha, Sezin Türkkal, Taner Çetinkaya, Şenol Karamus ve Bülent Fırat milli mücadelenin 100. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutladıklarını ve seneye daha geniş katılımlı faaliyetlerde bir araya gelme temennilerini beyan etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar